O nás

O nás

Naším společným cílem je připravit dětem v jesličkách i školce takové prostředí, ve kterém se budou přirozeně rozvíjet. Tak, aby je bavilo poznávat svět, učit se nové věci a aby se k nám těšily. Nejsme místem, kde se dítě jen hlídá a nerozvíjí, ale neklademe ani přehnaný důraz na výkony dětí. Chceme, aby je učení s námi hlavně bavilo. Chceme být rodičům partnery při výchově dětí. Být součástí vaší širší rodiny. Prostě: máma, táta, já a tetty :-)

Do jesliček i do školky k nám jezdí děti z celé Prahy. Pro některé je mateřským jazykem čeština, jiné mluví doma s rodiči jiným jazykem. A u nás se všichni naučí anglicky. Nabízíme i hodiny češtiny a francouzštiny. Máme zkušenosti i s dětmi s výrazným rozumovým nadáním a umíme s nimi pracovat.      

Proč si vybrat právě nás?

  • osobní a individuální přístup k dětem
  • anglický jazyk přirozenou a hravou formou
  • velký výběr různých kroužků a intenzivních sportovních kurzů
  • pestrá a zdravá bio strava
  • Příjemné, podnětné a pěkně zařízené prostředí
  • častý pobyt dětí venku a hodně pohybových aktivit
  • výborný poměr kvality a ceny 
  • vysoká úspěšnost přijímání našich dětí na výběrové základní školy 

Náš tým

Lucie

Více informací

Dělám nic a všechno :o) Starám se o tým lidí, kteří s nadšením pro TETTY pracují. Neustále vymýšlím nové NEREALIZOVATELNÉ věci a aktivity a projekty, které nakonec spolu s kolegy realizujeme :o) Užívám si každého jednoho dne, který můžu být účastna toho úžasného nekonečného křehkého procesu objevování, rozvoje a učení dětí. Snažím se vždy najít řešení všech Vašich obvyklých i specifických potřeb a těším se ze setkávání s Vámi a hlavně Vašimi dětmi. Mám tři malé děti a jednoho úžasného muže. Mám moc energie a neumím odpočívat, neustále něco vařím, peču, čtu, studuji, vymýšlím, zapisuji, organizuji a zkouším. Když už přijde na odpočinek, tak aktivní s rodinou. Moc ráda potkávám lidi a často chodím do sauny, do lesa, toulat se po loukách a městech.

Proč tu práci dělám? Baví mě být s dětmi a jejich rodiči a podílet se na jejich společném rozvoji. S neutuchajícím zájmem pozoruji jedinečnost každého dítěte i rodiče a těší mě každý pokrok. A moc mě baví ta opravdovost všeho dětského prožívání, snažení a náhledu na svět! Učím se od nich i s nimi :o)

Zuzka

Více informací

Zuzka v TETTY vede český program. Je to vystudovaná pedagožka, která se po zkušenosti ve státní školce, vydala cestou učení dětí v malých skupinách v naší školce.

Zuzku mají všechny děti rády. Pomáhá českým dětem, když se ze začátku obávají angličtiny. S dětmi pracuje již od mládí – vedla florbalový kroužek, učila děti lyžovat, hlídala děti, cvičila v Sokole…Je vždy dobře naladěná a připravená pomoci. Je mou pravou rukou a je na ní vždy spoleh. Je to ranní ptáče, co dál doskáče, proto bývá často první ve školce :o) Miluje psy, svou želvu a svého muže, dobré jídlo a společnost.

Proč tuto práci dělám? Baví mě děti a jejich upřímnost a být učitelkou v mateřské školce jsem chtěla být od dětství.

Terezka

Více informací

Je s TETTY již od samého počátku. Má přirozený talent k péči o malé děti a hodně dětiček jí osobně vyžaduje při ranním odloučení od rodičů a uspávání. Stará se o nejmladší jesličkové děti. Osobně si jí cením pro její pozitivní energii, vřelý vztah k dětem. Dětem nenásilně pomáhá s osamostatňováním, vždy je umí zabavit a uklidnit, když se jim něco děje nebo si stýskají. Má ráda pejsky /všechny ale nejvíce naháče/, procházky, přírodu v jakékoli podobě, umění, hudbu a divadlo a cestování a ještě hodně dalších věcí. 

Proč tuto práci dělám? Mám opravdu ráda děti a chtěla jsem s nimi pracovat celý svůj život. Baví mě učit děti, protože ony mě také mnoho učí a baví mi být s dětmi, protože mi dovolují žít v přítomném okamžiku.

Kristýna

Více informací

V TETTY pracovala v době svých studií učitelství a vrátila se k nám i po nich, byť ve studiu pokračuje dále v dalším oboru :o) Stará se o děti v jesličkách. Má ráda kreslení, kickbox, zahradničení a cokoli akčního. Svou práci dělá s nadšením,  děti má opravdu ráda a ony jí. Je velmi energická a vždy připravena pomoci všem okolo.

Proč tuto práci dělám? Mám ráda dětskou bezprostřednost a radost ze života. Děti mně každý jeden den dokáží něčím překvapit a obohatit. Svou energii s nimi můžu každý den využít a směřovat k jejich a tedy i mému obohacení.

Paola

Více informací

Je vystudovaná zdravotnice z Kanady. Ve studiu dále pokračuje. V ČR se ocitla díky svému manželovi tak nějak náhodou :o) Učí angličtinu ve třídě Tučňáků. Je to přirozený leader, děti si s ní užijí hodně legrace, ale zároveň se s ní učí respektu sebe navzájem i školkových pravidel. Osobně si na Paole cením, že je energická a odolná vůči stresu, v každé situaci si dovede poradit a nenechá se vyvést z míry.

Dan

Více informací

Dan je s námi už téměř od počátku. Jeho rodina pochází z USA a z Velké Británie. Učí angličtinu předškoláky. Holčičky ho milují, kluci k němu vzhlížejí. Hodně dětí, které už chodí do školy se k nám vrací na letní programy nebo různé školní programy právě za Danem. Rodiče nám často říkají, že děti ve škole ještě dva až tři roky po přestupu čerpají ze znalostí, které jím předal ve školce. Dan je vystudovaný pedagog se zaměřením na výuku vědy. Jeho hobby je kromě sportu i astronomie, šachy, italské a japonské jídlo. Dan má roztomilého syna Harrissona a krásnou ženu Zuzku ze Slovenska. Osobně si na Danovi cením jeho klidné a pozitivní energie a neustálé chuti objevovat neznámé.

Leah

Více informací

Leah učí předškoláky. Má dlouholetou praxí ve školkách i v rodinách, kde pracovala jako soukromá učitelka. Pochází z Ameriky, ale v ČR žije už 10let. Osobně si na ní cením toho, že velmi dobře plánuje, je na ní spoleh za každých okolností, je velmi přátelská a podporující. Umí si poradit v každé situaci a vždy jí leží na srdci každý jeden její žáček a neváhá trávit svůj soukromý čas vymýšlením, jak na koho působit a pomoci mu k dosažení nejlepších možných výsledků. Její výukový program je zábavný a pestrý a děti od ní ze třídy přecházejí do vyšší třídy vždy s velmi dobrou úrovní angličtiny. Leah má ráda fitness, zdravé jídlo, černá trička /za ně utrácí podstatnou část výplaty :o)/, DIY projekty, knihy a dobrou společnost.

Erin

Více informací

Je vystudovaná učitelka z Austrálie. V TETTY učí angličtinu v mladších třídách. Erin do Čech přijela objevit i své kořeny, část její rodiny pochází z Tábora. Osobně si na Erin vážím její trpělivosti, ochoty, proaktivity a přizpůsobivosti. Velmi ráda tvoří a stále vymýšlí, co nového s dětmi dělat a jak je co nejlépe naučit nové věci. Do své třídy vnáší nové nápady. Je velmi pečlivá a superorganizovaná. Ráda vaří zejména pak speciality z Asie, ráda surfuje a čte.

Bohunka

Více informací

Je naše speciální pedagožka. S dětmi trénuje úchopy tužek, grafomotoriku, předškolní dovednosti dané rámcovým vzdělávacím plánem, logopedii a spoustu jiných věcí. Děti s ní pracují individuálně nebo ve dvou až tříčlenných skupinkách a na lekce k Bohunce se vyloženě těší. Má skvělé výsledky a výborné nápady, jak nenápadně děti naučit i nepříliš oblíbené věci např. soustředění. Má malou dcerku Emu a podporujícího muže. Podílí se na tvorbě individuálních rozvojových plánů našich školkových studentů.

Lenka

Více informací

Hádejte kohopak z našeho týmu je to maminka? Lenka je nadšenec do všeho zdravého, zároveň ale velký gurmán /miluje třeba kvalitní kaviár :o)/. Stará se u nás o nákupy, přípravu svačin a výdej obědů. Vždy jí najdete v kuchyňce, jak něco peče nebo vaří, když zrovna nevaří a nepeče, tak hledá a vymýšlí recepty na dobroty. Je trochu kouzelnice – tu schová červenou řepu do muffinů, aniž by to děti poznaly, tu zase luštěniny do pomazánky, děti tak snědí daleko zdravější svačiny, aniž by o tom věděly :o) Rodiče si k ní často chodí pro recepty, některé věci jsou u Lenky již vyhlášené /domácí musli tyčinky, muffiny s červenou řepou, makovec, domácí vafličky, které si nezadají s pravými belgickými aj./. Také nám pomáhá s péčí o zahradu a s přípravou narozeninových oslav. Děti jí mají rády, hlavně nejmenší se často snaží proniknout ze třídy do jídelny se slovy „ham,ham“ i mimo časy svačin a obědů :o) Osobně chodím kontrolovat kvalitu a dost mě to v tomto případě baví – rozumějte dost si u Lenky pochutnám. Kromě jídla má vytříbený i hudební vkus, je to rockerka každým coulem :o) Do školky často jezdí na kole.

Proč tu práci dělám? Prostě mě to baví!

Maria

Více informací

Maria se stará o to, aby byla každý jeden den ráno školka čistá, voňavá a připravená k bezpečnému a hygienickému používání. Osobně si Marii cením pro její pečlivost, se kterou drhne a čistí celou budovu a její vybavení každý jeden den znovu a znovu. Má velmi ráda děti, hlavně naše nejmenší miminka :o)

Pan Bláha

Více informací

Pan Bláha je náš školník a pomocník v jedné osobě, původně je to ale pan truhlář. Pan Bláha opravuje, montuje, instaluje, skládá a dělá vše, co naše velká budova i zahrada potřebuje /a že je toho hodně/. Když nepracuje, tak pana Bláhu najdete nejčastěji něco kutit a tvořit a vymýšlet. Rád také jezdí na svou chatu a tráví čas se svou ženou a svou vnučkou Kristýnkou. Bez pana Bláhy si už školkový život ani neumím představit, vždy se snaží najít nejlepší možné řešení našich potřeb a nápadů, které na něj chrlíme a je velmi pozitivní, rád si s našimi dětmi povídá a trpělivě odpovídá na jejich dotazy „Co to děláš? A máš kladivo? A můžeš nám opravit tuhle hračku? ….“